Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

CITROËN E-MEHARI Styled by Courrèges to limitowana i bardziej uniwersalna odmiana 4-miejscowego, w 100% elektrycznego kabrioletu. Limitowana edycja została poddana dogłębnym modyfikacjom i jest efektem przedłużenia współpracy dwóch kultowych marek, będących synonimem typowo francuskiej kreatywności i elegancji, hołdujących ideom innowacyjności, swobody i odpowiedzialnej motoryzacji. Zewnętrznie NOWY CITROËN E-MEHARI Styled by Courrèges zyskał sztywny dach Hard Top, boczne szyby, jednolicie czarne nadwozie i specjalne czarne, lśniące, diamentowane felgi. Wnętrze zostało całkowicie przeprojektowane, łącznie z nową deską rozdzielczą i nową, białą tapicerką, kontrastującą z czernią nadwozia. Nowa edycja jest też wyposażona w elegancki i dopasowany do samochodu zestaw dwukolorowych toreb podróżnych sygnowany przez Courrèges.

 

Ekskluzywna wersja jest rozpoznawalna już na pierwszy rzut oka dzięki oznakowaniu „Styled by Courrèges” ze szczotkowanego metalu, umieszczonemu u podstawy centralnego pałąka i na pokrywie bagażnika. W przeciwieństwie do wersji koncepcyjnej pokazanej w Genewie, NOWY CITROËN E-MEHARI Styled by Courrègesma całkowicie czarne nadwozie. Nadwozie w eleganckim i unikatowym kolorze Vinyl Black uzupełniają idealnie dopasowane kolorystycznie dwa pałąki w kolorze lśniącej czerni. Ta minimalistyczna propozycja stylistyczna odzwierciedla wolę stworzenia efektu zaskoczenia dzięki starannemu, unikatowemu doborowi kolorów i materiałów. Czarny kolor tworzy zamierzony kontrast ze świetlistą bielą wystroju wnętrza i białymi elementami deski rozdzielczej, w zgodzie z kolorystycznymi kanonami Courrèges.

 

Wnętrze NOWEGO CITROËNA E-MEHARI Styled by Courrèges bardzo zyskało na ekskluzywności. Oprócz białej tapicerki z listwami ozdobnymi w tym samym kolorze, również deska rozdzielcza i zharmonizowane z nią poziome elementy ozdobne zyskały białe wykończenie ze skóry ekologicznej. Umieszczona po stronie pasażera na wysokości listwy ozdobna elegancka taśma-uchwyt z wyhaftowanym logo Courrèges oraz aluminiowa, numerowana sitodrukowo i pokryta lakierem bezbarwnym tabliczka dodają wnętrzu lekkości. Pozostałe taśmy-uchwyty umieszczone na drzwiach nawiązują do ducha ostatnich modeli Citroëna oraz do stylistyki podróżnych toreb.

 

Ten 4-miejscowy, podwyższony kabriolet, wyposażony w 15-calowe, aluminiowe, czarne, diamentowane felgi GIVE ME FIVE, może teraz przeobrazić się w miejskiego hatchbacka dzięki dostępnemu w standardzie pomysłowemu, czarnemu dachowi Hard Top. W połączeniu z przednimi szybami, dodatkowo przyciemnianymi szybami w tylnych słupkach oraz szklaną szybą tylną, całość potęguje wrażenie solidności E-MEHARI, podkreślając zarazem mocną osobowość samochodu. Elementy te przyczyniają się także do poprawy akustyki i zabezpieczenia przed włamaniem bądź kradzieżą.

 

NOWY CITROËN E-MEHARI Styled by Courrèges to także w 100% elektryczny zespół napędowy zapewniający unikatowe doznania z jazdy i zero emisji spalin. Ta nowa wersja jest ponadto znacznie bardziej dynamiczna dzięki zwiększonemu o niemal 20% momentowi obrotowemu. Prędkość maksymalna wynosi 110 km/h. Homologowany zasięg w cyklu mieszanym wynoszący 195 km według normy NEDC i potrzebuje 8 godzin do pełnego naładowania prądem 16 A z umożliwiających to specjalnych terminali (terminale domowe lub terminale publiczne typu Autolib) lub 13 godzin z gniazdek domowych 10 A.

 

WYMIARY

 

Długość: 3,80 m / Szerokość : 1,73 m / Wysokość : 1,65 m

 

Objętość bagażnika: 200 l (+78 l w zamykanej komorze) /800 l po złożeniu tylnej kanapy

 

Masa własna: 1 483 kg

 

SILNIK

 

Moc maksymalna: 50 kW

 

Pojemność akumulatora trakcyjnego: 30 kWh

 

Cena na rynku francuskim 25 000 euro.