Auto w Pracy

Slideshow Image Slideshow Image Slideshow Image

ID. BUZZ CARGO tym razem został pokazany w Ameryce podczas Auto Show w Los Angeles. Auto nawiązuje wyglądem do legendarnego Bulli, znanego na niektórych rynkach jako Microbus. Transporter został wyposażony w elektryczny napęd i tryb jazdy automatycznej. Ciekawym rozwiązaniem jest cyfrowy system zarządzania przewożonym towarem – informacja na ten temat jest przekazywana automatycznie przez internet do magazynu, by można było uzupełnić towar. ID. BUZZ CARGO wejdzie do produkcji seryjnej prawdopodobnie w 2022 roku.

Studyjny ID. BUZZ CARGO to pierwszy samochód użytkowy skonstruowany w oparciu o nową modułową platformę (MEB) przeznaczoną do budowy samochodów elektrycznych. Jej ważną zaletą techniczną jest możliwość montażu akumulatorów o różnej pojemności i różnych rozmiarach – zależnie od przeznaczenia samochodu. Dzięki temu pojazdy skonstruowane na platformie MEB mogą mieć zasięg od 330 km/205 mil do ponad 550 km/340 mil (według cyklu WLTP). 

Dzienny limit kilometrów nowego transportera można ponadto zwiększyć poprzez zastosowanie paneli słonecznych na jego dachu.

W ofercie marki nowy model zajmuje miejsce pomiędzy Caddy i Modelem T.