Auto w Pracy

Slideshow Image

Rozpoczynająca się dziś wystawa Retro Motor Show będzie wyjątkowym wydarzeniem. W 6 halach czeka na odwiedzających historia motoryzacji. Wśród wystawców pojawią się Automobilkluby z całej Polski, muzea motoryzacyjne, kluby i stowarzyszenia miłośników motoryzacji czy też organizatorzy rajdów samochodowych. Dodatkowo ekspozycję uzupełni strefa Retro Tuningu oraz producenci części i akcesoriów samochodowych. Bogatą ofertę zaprezentują firmy sprzedające i skupujące samochody. Akademia Renowacji natomiast poprowadzi cykl szkoleń i prelekcji o najlepszych technikach odnawiania pojazdów.

Najstarszym prezentowanym modelem jest Renault AX z 1906 roku. Odwiedzając ekspozycję każdy znajdzie wiele motoryzacyjnych perełek. Być może na stanowisku Porsche Club Poland, które zaprezentuje ikonę segmentu Gran Turismo, model Porsche 928.

Na ponad 200 m2 w hali nr 5 w postaci sześciu egzemplarzy będziemy mogli zobaczyć przegląd gamy modelowej, od wersji 928 S2 (wersja przedliftowa) do 928 S4 (wersja poliftowa) przez absolutnie unikatowe modele koncepcyjne 928 H21 (cabrio), zaskakujący 928 H50 (model czteromiejscowy), które przyjadą do Poznania prosto z magazynów Porsche Museum w Stuttgarcie. Uzupełnieniem będzie egzemplarz przygotowany do sportu, zwycięzca wyścigu wielogodzinnego na torze Nurburgring oraz prezentowany poza stoiskiem, we wschodnim holu wejściowym na terem MTP, egzemplarz przeznaczony do badań.

Retro Motor Show potrwa do 30 października 2022